Buaiteoirí 2017

Lúibíní <11

1) Róise Ní Ghallchóir agus Fodhla Ní Bhriain

2) Niamh Nic Pháidín agus Sorcha Ní Lorcáin

2) Áine Ní Fhearraigh agus Aoife O’Dea Nic Fhionnghaile

Sceitse Bunscoile

1)Aisteoirí Óga na Crannóige ‘Labhruidh Loingsigh’

Aithriseoireacht faoi 9

1) Dearbhla Ní Dheoráin,Scoil Mhín Tine Dé
2) Huidi Mac Gairbheá, Rann na Feirste
3) Méabh Ni Bhreisleáin, Scoil Mhín Tine Dé

Duais aitheantais: Rheddyn Nic Gairbheá, Rann na Feirste
Duais Aitheantais: Jessica Ní Thiománaí , Scoil Mhín Tine Dé

Aithriseoireacht faoi 14

1) Líl Ní Bhraonáin, Scoil Mhín Tine Dé agus Hannah Nic Pháidín,Bóthar na Trá, Machaire Chlochair

2) Ailsíse Ní Bhreisleáin,Scoil Mhín Tine Dé

3) Sorcha Ní Lorcáin,An Charraic, Gaoth Dobhair

Aithriseoireacht faoi 18

1) Conor Ó Gallachóir, An Bhealtaine, Gort an Choirce

Scéalaíocht <11

1) Huidi Mac Gairbheá, Rann na Feirste ‘An gabhar beag bídeach bídeach’
2) Líl Ní Bhraonáin,Scoil Mhín Tine Dé ‘Colmcille agus mná na gcnoc’

Scéalaíocht <14

1) Laoise Ní Bhreisleáin ,Scoil Mhín Tine Dé ‘An bhean a bhí le pósadh’

 

Torthaí Amhránaíochta Faoi Aois

Amhránaíocht <11

1) Sorcha Ní Lorcáin, An Charraic

2) Áine Ní Fhearraigh, Doirí Beaga

3) Aoife O’Dea Nic Fhionnghaile, Doirí Beaga.

Amhránaíocht <14

1) Hannah Nic Pháidín, Bóthar na Trá, Machaire Chlochair
2) Ailsíse Ní Bhreisleáin, Scoil Mhín Tine Dé.

Amhránaíocht <18

1) Conor Ó Gallchóir, An Bhealtaine, Gort an Choirce.

 

Torthaí Comórtaisí Stáitse Fásta

Aithriseoireacht 18+

1) Clíona Ní Ghallachóir, Mín a Chladaigh ‘Inis Meáin,deireadh seachtaine fómhair:1956’

2) BrídAnna Ní Bhaoill, Rann na Feirste ‘Éire’

2) Eoghan Ó Curraighín, Baile Mór, Teileann ‘Cath Chluain Tairbh, Aoine an Chéasta’

Amhránaíocht 18+

1) Clíona Ní Ghallachóir, Mín a Chladaigh

2)Aodán Ó Cearbhaill, Carraic a tSeascainn

2) Naoise Mac Cathmhaoil, Anagaire

Agallamh Beirte Fásta

1) Bríd Anna Ní Bhaoill agus Clíona Ní Ghallachóir ‘Cnaipí agus Damhsa’ .

Sceitse Fásta

1) CLG Ghaoth Dobhair ‘An sceitse nár scríobhadh’

Scéalaíocht 18+

1)Bríd Anna Ní Bhaoill, Rann na Feirste ‘Maolmhuire an Bhata Bhui’

2) Eoghan Ó Curraighín, Baile Mór Teileann ‘Fionn agus a chuid ban’

 

Caitheamh Sleá <10

🥇 Tara Mc Ilroy

🥈Conal Forde

🥉Áine Ní Dhomhnaill

Caitheamh Sleá <12

🥇 Joe Mc Ilroy

🥈 Aoife O’Dea Nic Fhionnghaile

🥉 Caoimhe De Búrca

Caitheamh Sleá <14

🥇 Fynn Moulton

🥈 Eoghan Ó Lorcáin

🥉 Dylan Clift

Poc Fada <13

🥇 Eoghan Ó Lorcáin

🥈 Cathal Ó Monacháin

Poc Fada <14

🥇 Ciarán Ó Gallchóir

🥈 Dylan Clift

Rith 100 méadar <9

🥇 Calum Feiritéar

🥈 Jack McIlroy

🥉 Fiachra Feiritéar

Rith 100 méadar <10 (gasúraí)

🥇Cathal Ó Gallchóir

🥈Cathal Ó Monacháin

Rith 100 méadar <10 (girseachaí)

🥇Deirdre de Búrca

🥈Áine Ní Dhomhnaill

🥉Tara McIlroy

🥉Luisne Ní Mhonacháin

Rith 400 méadar <10

🥇Cathal Ó Gallchóir

🥈Joe McIlroy

🥉Tara McIlroy

Rith 400 méadar <14

🥇Aoife Nic Aoidh

🥈Ciarán Ó Gallchóir

1500 méadar <10

🥇Conal Forde

1500 méadar <14

🥇Eoghan Ó Lorcáin

🥈Ciarán Ó Gallchóir

Rás Sealaíochta (Measctha)

🥇Foireann :

Tara McIlroy
Joe McIlroy
Luisne Ní Mhonacháin
Áine Ní Dhomhnaill

🥈Foireann:

Deirdre de Búrca
Caoimhe de Búrca
Conal Forde
Aoife O’Dea Nic Fhionnghaile

🥉Foireann:

Sorcha Ní Lorcáin
Eoghan Ó Lorcáin
Áine Ní Fhearraigh
Shauna Clift.

 

Gearrscéal 18+

1)Danny Brown ,Rann na Feirste ‘Lá Fhéile Muire Mór san Fhómhar 1969’

2) Aodán Ó Gallchóir, An Luinnigh,Gaoth Dobhair ‘An TP’

3)Síle Uí Ghallchóir ,Gaoth Dobhair ‘Oíche Chinn bliana’

Dán 18+

1)Máire Dinny Wren, Cois Cláidí, ‘Gan Trócaire’

2)Pádraig Ó Gallchóir, Gaoth Dobhair ‘Adhmad úr’

3) Aodh Mac Laifeartaigh, Na Dúnaibh ‘Sliogán’

Gearrscéal <14

1)Aimee Nic Laifeartaigh , Oileán Thoraigh ‘Goitse amach ag súgradh liom’

2)William Ó Ruanaidh, Oileán Thoraigh ‘Beidh lá eile ann amárach’

3) Pádraig Ó Dubhgáin, Oileán Thoraigh ‘Mallacht na noileán’

Gearrscéal <12

1)Sorcha Ní Lorcáin,An Charraic, Gaoth Dobhair ‘Ag Brionglóidí’

Dán <14

1) William Ó Ruanaigh, Oileán Thoraigh, ‘An Fharraige’

2) Brian Ó Cúláin, Oileáin Árann, ‘An Poll Mór sa Trá’

Dán <12

1) Aaron Ó Cuinneagáin, Scoil Mhín Tine Dé, Ard an Rátha, ‘An Crann Mór’

2)Ríonach Ní Dhochartaigh, Scoil Mhín Tine Dé, Ard an Rátha, ‘Bláthanna sa ghairdín’

Ealaín 18+

1) Pádraig Ó Cearbhaill, Carraic a tSeascainn

2) Caitlín Ní Chualáin, An Teach Mór, Indreabhán.

Ceird 18+

1) Aindriú Ó Cearbhaill, Carraic a tSeascainn (Cliabh)

2) Bríd Ní Ghallchóir , Bun na Glaisigh (Cniotáil)

Ealaín <18

1)Kate Scott, Na Doireadha, Conamara

Ealaín <14

1)Laoise Ní Bhreisleáin, Scoil Mhín Tine Dé ,Ard an Rátha

2)Iseult Fegan Ní Mhathúna, Scoil Mhuire, Caiseal, Fánaid.

3) Aoife Nic Suibhne, Scoil Mhuire, Caiseal, Fánaid

Ealaín <11

1)Kerri McNutt, Scoil Choluim,Fánaid

2) Róisín Nic Giolla Chearra,Scoil Mhuire,Caiseal, Fánaid.

2) Ferdia Ó Braonáin,Teach Mór Indreabhán.

3)Rachael Ní Fhríl, Scoil Mhuire,Caiseal Fánaid.

Ceird Páistí

1)Áine Ni Fhearraigh, Doirí Beaga

2)Aoife O’Dea Nic Fhionnghaile

3) Cormac Ó Braonáin, Teach Mór Indreabhán